ВО "Свобода"

ENG

2 травня 2017
На Луганщині розпочався тур Сергія Василюка
На Луганщині розпочався тур Сергія Василюка

2 травня 2017 року в Новоайдарі відбувся концерт лідера гурту "Тінь Сонця" Сергія Василюка. Цим виступом було розпочато шестиденну поїздку Луганщиною в рамках великого туру "Слобожанщина ‒ форпост України".

Метою туру є поширення української сучасної культури, пробудження національної гордості та самосвідомості мешканців Слобожанщини на прикладах відомих українських діячів, які народилися на Слобожанщині, зокрема на Луганщині. В своїх виступах Сергій Василюк поміж пісень розповідав присутнім життєписи визначних постатей Слобідської України й історії про них. Зокрема, на вихідцями зі Слобожанського краю були: Іван Світличний родом із с. Половінкіне Старобільського району ‒ відомий та поважний дисидент шістдесятих років; Микола Міхновський ‒ один із засновників українського націоналізму; Василь Стус ‒ визначний український поет та інші.

На концерт прийшло близько двохсот людей, серед яких було багато дітей та молоді, а також військовослужбовців Національної гвардії та ЗСУ. Артем Заіка ‒ голова Луганської обласної організації ВО "Свобода" ‒ як співорганізатор зазначив: "Сергій Василюк як лідер культового українського гурту є одним з визначних представників сучасної української культури. Він прибув на Слобожанщину для поширення української національної культури на вільній Луганщині, щоби гангрена сепаратизму та "русскава міра" не розповзалася на територію вільної Луганщині. Українська мова та культура є міцнішою перепоною за так і незведеною "стіною Яценюка".

Отже, у вівторок був перший із шести концертів на Луганщині та десятий у рамках туру "Слобожанщина ‒ форпост України". Наступні виступи Сергія Василюка відбудуться: 3 травня 18:00 у селищному БК у Новопскові, 4 травня о 18:00 ‒ у МБК Старобільська, 5 травня о 18:30 ‒ у МБК Сєверодонецька, 6 травня о 16:00 ‒ у МБК Лисичанська, 7 травня о 16:00 ‒ у районному БК у Сватовому.

Прес-служба Луганської обласної організації ВО "Свобода"