ВО "Свобода"

ENG

23 листопада 2016
Свободівці-видавці з Вишгорода зупинили закупівлю російських книг у бібліотеки Луганщини
Свободівці-видавці з Вишгорода зупинили закупівлю російських книг у бібліотеки Луганщини

Завдяки видавцям з міста Вишгорода свободівцям Олегу та Ользі Філюк вдалося зупинити закупівлю літератури російських видавництв російською мовою в бібліотеки Луганської области.

Попаснянська районна централізована бібліотечна система через систему державних закупівель ProZorro замовила майже 400 книг по кілька примірників кожної "для поповнення бібліотечних фондів" на суму 39 195 грн. Подання на аукціон відбулося 17 листопада 2016 року, торги мали відбутися 23 листопада 2016 року.

Зважаючи на назви "літературних шедеврів", більшість книг пропагує російський спосіб життя, героїзує "бойовиків" та загалом війну, яка нині точиться з Україною на українській території. Лише у назвах книг згадуються "русскіє воіни", "апалчєнци", "каратєлі", "мєнти", "авторитєти", поширена тюремна та кримінальна "романтика".

"Як видавці ми зареєстровані на платформах державних закупівель з надією взяти участь у тендерах, тож маємо доступ до перегляду запитів замовників та пропозицій конкурентів. Те, що ми там побачили, не вміщується взагалі в жодні рамки здорового глузду, не кажучи вже про те, що в нас 2 роки триває війна з Росією, втрачена територія, скалічені долі і масові нападки, що українська мова - не на часі, а в пріоритеті "рузкагаварящіє патріоти", - коментує свободівка Ольга Філюк, помічник депутата Вишгородської міської ради від ВО "Свобода" Валентини Парчук.

Виникає ціла низка питань. Наприклад, хто і яким чином формує подібні замовлення за кошти платників податків - громадян України. Чи є факт замовлення подібних книг злочинною недбалістю чи цілеспрямованою інформаційною агресією. "Не здивуюся, якщо ці книжечки приїдуть з території так званих ЛНР чи ДНР, а, відповідно, постачальник буде зазначений як український", - зазначив видавець-свободівець Олег Філюк.

Довідки про авторів та деякі фото з обкладинок книжок, які без особливих проблем вдалося знайти в інтернеті, дійсно вражають.

"Яке покоління ми виховаємо на книгах російських видавництв, автори яких пропагують (далі переклад із російської мови з офіційної сторінки одного із авторів): "Твори Олександра Тамоннікова не просто відображають реальні картини і події, свідком багатьох з яких він, учасник бойових дій, був сам, але і дають уявлення про свідомість людини на війні. Олександр Тамоніков є членом Спілки письменників і журналістів РФ. Офіцер запасу має не тільки військові нагороди, а й є лауреатом багатьох літературних премій. Серед них премія - "Кращі пір'я Росії"; Євген Євгенович Сухов - в творчості головним пристрастю є "злодійський" бойовик …", - обурюється націоналістка.

Після розповсюдження цієї інформації у соціяльних мережах виникло масове обурення та обговорення. Зрештою, з'явилась навіть реакція заступника голови Луганської области.

Завдяки пильності свободівців тендер було знято протягом доби.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"