ВО "Свобода"

ENG

24 листопада 2016
Ігор Швайка: Співпраця з сепаратистами та колаборантами російських окупантів неприустима
Ігор Швайка: Співпраця з сепаратистами та колаборантами російських окупантів неприустима

24 листопада 2016 року засоби масової інформації повідомили, що у Сєвєродонецьку, який нині є центром Луганської области проходитиме вокальний конкурс "Крила надії". Головою журю конкурсу повинна стати відома своєю прихильністю до так званої ЛНР Джульєтта Якубович.

Зазначимо, 81-річна Народна артистка України Джульєтта Якубович у 2014 році зрадила Україну та підтримала проросійських сепаратистів з угруповання "ЛНР". До війни на Донбасі вона викладала в Інституті культури та мистецтв Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка. Від жовтня 2014 року ЛНУ евакуйований до Старобільська, а його Інститут культури та мистецтв - до Полтави. На окупованих територіях продовжують працювати невизнані копії луганських вишів, зокрема й Інститут культури та мистецтв "ЛНРівського" ЛНУ ім. Шевченка. Саме там лишилась працювати професор кафедри співу та диригування Джульєтта Якубович. Її ім'я одразу стали використовувати для піяру терористичної організації "ЛНР".

"Це вже якась нехороша тенденція: вчора - інформація про харківського любителя "русского міра", з яким недолугі чиновники вирішили співпрацювати у військово-патріотичному вихованні студентства; сьогодні - відома сепаратистка, "прапор культури ЛНР" планує головувати в журі українського пісенного конкурсу. Це просто ганьба і знущання на тими хто віддав життя та проливає кров за Україну. До того вкрай цинічним виглядає те, що фестиваль проходить під егідою Сєвєродонцької міськради та під патронатом секретаря міськради Григорія Пригеби. Виходить, що, фактично, сама українська влада запросила "лнрівську" діячку до журі українського конкурсу. Прикриваючись пустопорожньою балаканиною, мовляв, це не політика, а мистецтво, організатори фестивалю знущаються над українцями. Дивує і мовчазна позиція керівництва Луганської области, зокрема очільника Луганщини Юрія Гарбуза. Дуже не хотілось би думати, що ця історія узгоджена в головних кабінетах Сєвєродонецька. Адже чітко потрібно усвідомлювати, що будь-яка співпраця з сепаратистами та колаборантами російських окупантів неприпустима в країні, в якій вже третій рік йде війна", - заявив голова народний депутат VII скликання, свободівець Ігор Швайка.

Прес-служба Луганської обласної організації ВО "Свобода"