ВО "Свобода"

ENG

13 липня 2016
Тарас Попов: Суспільно-політична ситуація на окупованій Луганщині загострюється, а люди українізуються
Тарас Попов: Суспільно-політична ситуація на окупованій Луганщині загострюється, а люди українізуються

Після публікації циклу дописів на партійному сайті про націоналістичне підпілля на Луганщині під проводом ВО "Свобода" ще більше українських патріотів з окупованої території почали виходити на контакт з нами. За останній місяць ми отримали багато повідомлень з усієї окупованої РФ території про суспільно-політичну ситуація на окупованій території та морально-психологічний стан колаборантів. На їх основі ми можемо зробити узагальнений аналіз обстановки на окупованих територіях.

Заступник луганського обласного голови ВО "Свобода" з воєнних питань Попов Тарас зазначив: "Станом на початок липня 2016 року ми можемо засвідчувати значне падіння рівня підтримки серед населення російської окупаційної адміністрації та вкрай низький морально-психологічний стан серед місцевих колаборантів, що пішли на службу в окупаційні збройні сили. У Сорокінському, Довжанському районах та м. Ровеньки в червні впродовж 8 днів була виключена електроенергія, після цього на 10 діб було відключене водопостачання. Після його відновлення в Сорокінському районі, воду подають по дві годин на добу, проте вона непридатна навіть для технічного використання. Вода має насичений іржавий колір та характерний запах. Ці події вкрай обурили мешканців та призвели до соціяльних протестів. На початку липня у Первомайську Сорокінського району зібрався численний мітинг з приводу неякісного водопостачання. До людей прибув ставленик окупаційної адміністрації, "мер" м. Сорокіне, і на обурення людей в грубій формі запропонував їм "брати лопати і копати криниці чи свердлити свердловини", після чого покинув присутніх. Подібна заява ще більше збурила натовп, який вгамували озброєні бойовики, що охороняли "мера". Проблема водопостачання не вирішена і сьогодні. На нашу думку, така якість води пов'язана з можливою розконсервацією 4 свердловин на території району, які були законсервовані в совєцькі часи. Всі ці події призвели до розповсюдження антиросійських настроїв у суспільстві та тез щодо повернення української влади. Все більше мешканців Сорокінщини (один з найбільш проросійських районів Луганщини) чекають на підрозділи ЗСУ.

Також ми фіксуємо зниження і до того низького морально-психологічного стану бійців і "ветеранів" бандформувань "ЛНР". Оскільки ні ми ні інші служби не можуть проводити репрезентативних соцдосліджень на окупованій території щодо настроїв населення, то наші висновки ґрунтуються на спілкуванні наших інформаторів та агентури підпілля з чинними та колишніми членами бандформувань "ЛНР". Отже, так звані сепаратисти впевнені що: кожен другий/третій мешканець Луганська очікує на українські війська та побіжить до них на зустріч з українським прапором; в Луганську повно "укропівських" інформаторів, які зливають всю інформацію СБУ; за кого тут воювати, тут або чекають "укропів", або вже не вірять нікому. Також багато з бойовиків розповідають один одному, що все частіше дізнаються, що їх колишні сусіди чи знайомі служили або служать в українських збройних формуваннях, а переважна більшість мешканців окупованої Луганщини впевнені, що вся північна Луганщина воює проти них. Здебільшого ми підтверджуємо інформацію про велику кількість військових з вільної Луганщини.

Все це знижує моральний і бойовий дух бойовиків, навколо себе вони все частіше бачать недоброзичливі і осудливі погляди. Приходить розуміння, що вони обрали не той бік, а ідеали, за які вони йшли воювати проти України у 2014 році, виявилися мильною булькою російської пропаганди. Багато українців з окупованої території пішли воювати добровольцями ще в 2014, а молодь та чоловіки з вільної Луганщини поповнили лави ЗСУ під час мобілізації чи добровільно. Все менше людей підтримує ідеї відділення від України та все більше з нетерпінням чекають на повернення української влади, своєю чергою, це демотивує йти служити в збройні формування терористів, а єдиним мотивом лишаються гроші".

Ми продовжуємо збирати інформацію про суспільно-політичну ситуацію на окупованих районах та морально-психологічний стан бойовиків. На жаль, ми констатуємо вкрай низький рівень контрпропаганди з боку України та відсутність боротьби на інформаційному полі. Тобто всі позитивні тенденції у зміні настроїв на окупованих територіях відбуваються через зневагу окупантів до місцевого населення.

Прес-служба Луганської обласної організації ВО "Свобода"