ВО "Свобода"

ENG

12 листопада 2015
Артем Заіка: "Розпочинаємо проєкт "ВО "Свобода". Націоналістичне підпілля Луганщини"
Артем Заіка: "Розпочинаємо проєкт "ВО "Свобода". Націоналістичне підпілля Луганщини"

"Порадившись у луганському обласному комітеті, ми вирішили започаткувати цикл дописів-згадок членів ВО "Свобода" з Луганщини про їхню роль у протистоянні російській агресії. Мета - залишити документальний слід про нашу діяльність на Луганщині, бо багато подій стирається з пам'яти. Ми хочемо розповісти про власний вклад в існування справжнього, дієвого націоналістичного підпілля на Луганщині, яке було побудоване на свободівській партійній структурі". Про це повідомив керівник Луганської обласної організації ВО "Свобода" Артем Заіка.

Ідея започаткувати проєкт належить члену обласного комітету Тарасу Попову. Він розповів: "Від самого початку на основі обласного комітету організації ми почали діяти як орган, що координує підпілля на окупованій Луганщині, трохи згодом - і як волонтерський центр. Було зроблено надзвичайно багато для нашої перемоги, для того, щоби врятувати наших солдатів. На початку війни і до вересня 2014 ми мали змогу повідомляти штаб АТО про обстріли за пів години - годину до них. Цим ми врятували не один десяток життів. На жаль, і сьогодні ми не зможемо розповісти про всіх наших підпільників, назвати їхні справжні імена, про всі наші акції - насамперед для безпеки цих людей. Але про їхні невідомі подвиги мають знати. Ми розповімо про реальне створення і функціювання націоналістичного свободівського підпілля на Луганщині, без романтичних чи художніх додавань".

"Робота "ВО "Свобода". Націоналістичне підпілля Луганщини" вийде окремими документальними дописами у соцмережах та на сайті ВО "Свобода". Після того всі дописи буде об'єднано в один збірник", - зазначає Артем Заіка.

Прес-служба Луганської обласної організації ВО "Свобода"