ВО "Свобода"

ENG

31 жовтня 2015
Підтримка націоналістів на Луганщині зростає
Підтримка націоналістів на Луганщині зростає

За результатами виборів до місцевих рад можна констатувати, що підтримка націоналістичної сили з часу останніх виборів зросла. Лише через фальсифікації з боку влади та її союзників із "Опоблоку" свободівцям не вдалось утворити першу націоналістичну фракцію.

"За результатами остаточного підрахунку голосів в Білокуракинському районі "Свобода" отримала 4, 5% голосів. Для проходження 5-відсоткового бар'єру нам не вистачило 46-ти голосів виборців (всього в районі зареєстровано близько 16 000 виборців). Попри це ми спостерігаємо позитивні тенденції: на минулих виборах рік тому ми отримали 3, 6% - сьогодні 4, 5%, 12 із 15 кандидатів, яких ми висували, подолали бар'єр у 5% (найбільшу підтримку отримали Людмила Заїка - 12, 1% та Максим Супрун - 10, 55%), всі інші представники в середньому отримали 7, 3%. В райцентрі "Свобода" набрала 9, 3% голосів виборців" - повідомляє голова виборчого штабу ВО "Свобода" Тарас Попов.

Перший номер у списку до Білокуракинської районної ради Руслан Супрун зазначає: "Підготовка до фальсифікацій почалася ще під час виборчої кампанії. Керівництво виборчої комісії (включно з представниками "Опоблоку"), спершу прийнявши наше подання на членів ДВК, запевняючи, що всі вони проходять через брак людей (у виборах брало участь лише 7 партій), в останній момент повідомило, що свободівських членів ДВК навіть не розглядатимуть при формуванні комісій. У ніч після виборів, коли почали звозити перші протоколи, переважно з Білокуракиного, "Свобода" мала від 6 до 9%. Одразу після отримання цих даних надходження протоколів припинилося. Після 5-годинної перерви почали надходити проколи з району з дальніх сіл. І вже там Свобода мала 1-2% - там, де не було спостерігачів-свободівців".

Голова обласної організації ВО "Свобода" Артем Заіка вважає, що влада на Луганщині злякалася появи першої націоналістичної фракції, оскільки "їм значно легше домовитись з колишніми "регіоналами" з "Опоблоку": "Попри те що ми не здобули фракції, ми значно покращили свої результати. Під час виборчої кампанії і після неї до нас долучилося багато нових людей, більшість із яких написали заяви на вступ до організації. Я хочу подякувати всім людям, які нас підтримали, і всім свободівцям, які брали безпосередню участь у виборчій кампанії!".

Прес-служба Луганської обласної організації ВО "Свобода"